Hakkımda

23 Kasım 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmişim.
Yay burcunun genel özelliklerini taşıdığımı iddia edebilirim.
Nereden geldim ben de bilmiyorum, ama sürekli farklı yerlere gitme arzum benimle birlikte gelmiş. 

Öğrenim hayatıma birçok kişi gibi her ne kadar evde başlamış olsam da okul ve okul servisi kavramlarıyla tanışmam oldukça erken bir yaşta, 1,5 yaşımdayken kreşe gitmeye başlayınca oldu.

Daha sonra 1 ilkokul, 2 ortaokul, 3 lise, 5 üniversite derken bugünlere okul geze geze geldim (bkz. Fibonacci sayıları).

Bu okulların içinde azınlık okulu, mahalle okulu, özel okullar, seçkin bir anadolu lisesi, sayı ve fiziksel alan olarak çok küçük üniversite, çok büyük üniversite, elit üniversite gibi pek çok farklı kategoride okul vardı.

Eğitim ile öğretim kavramları arasındaki farkları da hiçbir zaman tam olarak anlayamadım. Bir de tabi öğrenci, öğretmen, veli, idareci vs. rollerinin tam olarak ne anlama geldiklerini: Sahne dekorunun da neredeyse hiç değişmediği bir ortamda herkesin kendisine düşen rolü bir şekilde oynama gayreti...

Bebeklikten başlayan öğrencilik, son yıllarda öğretmen-idareci-öğrenci üçgeni olarak çok rollü ve oldukça hareketli bir yaşama dönüştü: Oxford'dan Mardin'e, Ankara'dan Toronto'ya, New York'tan Sinop’a, Cape Town'dan İstanbul'a, Hong Kong'dan İzmir'e...

* * * * * 

Küçük yaşlarda inek ve düzene itaatkar bir öğrenciyken özellikle üniversite yıllarında meydanlarda değil ama üniversite koridorlarında ve idarecilerin odalarında, email kutularında isyankar, geçinmesi zor bir öğrenciye dönüştüm. "Çok istiyorsan gel de sen daha iyisini yap" söylemini başlarda olmasa da zaman içinde benimseyerek çok önceden hukuk alanında sürdürmeyi planladığım öğrenim sürecimi eğitim bilimleri uygulamalar alanına kaydırmaya karar verdim.

Son 10 yıldır çalışmalarımı sivil topluma yönelik hak temelli sosyal projeler alanında kimi zaman profesyonel gönüllü kimi zaman da gönüllü profesyonel olarak sürdürüyorum.