Sivil Toplum Kuruluşları için
Kapasite Geliştirme & Dijital Dönüşüm

TECHSOUP TÜRKİYE - techsoupturkiye.org.tr

TechSoup Türkiye Bağış Programı, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) TechSoup ile ortaklığı kapsamında hayata geçirilmiştir.

TechSoup, dünya genelinde kar amacı gütmeyen kuruluşların çalışmalarının etkisini artırmak için teknolojiye erişimlerini destekleyen San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 40’ın üzerinde ülkeyi kapsayan TechSoup ağının yerel bir partneri olarak STGM Türkiye’de, Microsoft, Bitdefender ve Google gibi şirketlerin kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik teknoloji bağışı programlarını yürütecektir. Bağış programı kapsamında sivil toplum örgütleri işletim sistemi yazılımları, sunucu yazılımları, güvenlik yazılımları gibi ürünler için bağış talebinde bulunabilirler.

Bağış Programından Türkiye’de kayıtlı bulunan sivil toplum örgütleri faydalanabilir. 

SİVİL TOPLUM GELİŞTİRME MERKEZİ DERNEĞİ - linktr.ee/stgmdernegi

AB SİVİL DÜŞÜN - linktr.ee/sivildusun ; sivildusun.net

Sivil Düşün bir Avrupa Birliği programıdır. Türkiye’deki sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin küçük ölçekli/kısa dönemli hak odaklı çalışmalarına ayni katkı ve uzmanlık desteği verir. Sivil Düşün desteklerini farklı yapan, tek aşamada, hızlı ve kolay biçimde başvurulabilmesi; sivil topluma, ihtiyaçlarını somut biçimde tespit etmesi ve sonuç odaklı çalışması yolunda rehberlik sunmasıdır. sivildusun.net/bilgi-al/hakkimizda/
sivildusun.net/bilgi-al/kutuphane/sivil-dusun-yayinlari

SİVİL TOPLUM İÇİN DESTEK VAKFI (STDV) - linktr.ee/siviltoplumdestekvakfi ; siviltoplumdestek.org

Kuruluş yılı: 2015

BİLGİ SOSYAL KULUÇKA MERKEZİ - sosyalkulucka.bilgi.edu.tr

TechSoup Courses
Hive Mind Community
Sivil Alan
Sosyal Garaj
NewsLabTurkey"Her gazetecinin işine yarayabilecek dijital araçlar"